Otázka:
Vztah minimálního tlaku na hladinu moře a maximální rychlosti větru v hurikánu Katrina (2005)
Lucian09474
2015-02-23 06:17:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hurikán Katrina byl jedním z nejsmrtelnějších a nejničivějších hurikánů, které zasáhly USA. Poté, co jsem se podíval na údaje o minimálním tlaku na hladinu moře (MSLP) a maximální rychlosti větru (MWS) z databáze HURDAT společnosti NOAA, jsem zmatený vzorem, nebo zda vlastně existuje.

Konkrétně pro Katrinu, Existuje vzorec ve vztahu mezi intenzitou MSLP a MWS? Jakou roli hraje systém nízkého nebo vysokého tlaku vzduchu ve vektoru rychlosti hurikánu?

Může být užitečné, pokud byste mohli uvést odkaz na skutečná data, na která odkazujete, a možná popsat, co je podle vás vzorem.
Zajímá vás pohyb hurikánu (vektor rychlosti hurikánu) nebo větrné pole kolem hurikánu?
Katrina byla 3. nejsmrtelnější po hurikánu Galveston z roku 1900, který zabil 8000, a hurikánu Lake Okeechobee z roku 1928, který zabil 2500. http://www.nhc.noaa.gov/pdf/nws-nhc-6.pdf
Minimální tlak rozhodně ovlivňuje maximální vítr v tropickém cyklónu (nižší tlak -> vyšší tlakový gradient -> silnější vítr) ... ale existují i ​​další významné faktory, jako je struktura vnitřního jádra, pozemní interakce a tlak pozadí. Takže skutečně to, že nižší tlaky mají tendenci odpovídat silnějším větrům, to prostě není korelace jedna k jedné.
Viz také obrázky 2 a 3 v http://www.nhc.noaa.gov/data/tcr/AL122005_Katrina.pdf
Dva odpovědi:
Enchanter
2015-03-23 17:13:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecně platí, že čím nižší je tlak vzduchu, tím intenzivnější je hurikán. Například během stejné sezóny hurikánů jako Katrina (2005), která se stala rekordní sezónou v počtu hurikánů zaznamenaných v povodí Atlantiku, byl hurikán Wilma zaznamenán jako nejintenzivnější hurikán, jaký se kdy v Atlantiku vytvořil. Dosáhl minimálního tlaku vzduchu 882 milibarů, což bylo rekordně málo. Odpovídající maximální rychlost větru během tohoto období intenzifikace byla 185 mph. Hurikán Katrina byl také hurikánem kategorie 5 a dosáhl minimálního tlaku vzduchu 902 milibarů s maximální rychlostí větru při tomto tlaku 175 mph. Katrina samozřejmě udeřila tam, kde způsobila mnohem větší zkázu, i když to byl méně intenzivní hurikán ze dvou:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Wilma

http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Katrina

[Vaše otázka týkající se obnovitelných zdrojů ve Velké Británii byla přenesena na Sustainability.SE] (http://sustainability.stackexchange.com/q/4382/48), ale nebudete o nich dostávat pověst ani oznámení, pokud přihlaste se tam.
Jack Denur
2017-11-14 13:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podle Bernoulliho věty zanedbávající tření může tekutina o hustotě D zpočátku v klidu proudící z vyššího tlaku P do nižšího tlaku P mimus delta P dosáhnout rychlosti SQRT [2 (delta P) / D]. V případě hurikánů D klesá, jak se vzduch spirálovitě pohybuje směrem k nižšímu tlaku, ale je dostatečně přesné, aby se D považovalo za průměrnou hodnotu hustoty. Povolení typických ztrát pro tření, pro stacionární bouře vířivého typu, jako jsou hurikány, tornáda, chrliče vody a prachoví ďáblové, přibližně, maximální rychlost větru MWS v mph = 100 SQRT (delta P v palcích rtuti), kde delta P je pokles je barometrický tlak na úrovni moře z periferie do oka. Pokud se vír pohybuje, měla by být jeho rychlost pohybu V přidána na jeho pravou stranu, pokud jeho větry cirkulují proti směru hodinových ručiček, a na jeho levé straně, pokud cirkulují ve směru hodinových ručiček.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...