Otázka:
Jaké jsou rýhy nebo hřebeny ve východním Tichém oceánu?
Guillermo Phillips
2015-09-16 14:10:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem se potuloval po Google Earth. Ve východním Pacifiku jsem si všiml řady pruhování. Ty se objevují v orientaci východ-západ a zdá se, že začínají na severo a jihoamerických kontinentálních šelfech a rozšiřují se zhruba na polovinu Tichého oceánu. Například jedna z těchto linií začíná na ostrově Santa Rosa poblíž Kalifornie a končí na Havaji. Zdá se, že tyto pruhování jsou zhruba stejně rozložené v 8stupňových intervalech. Severoamerické a jihoamerické proužky jsou navzájem pod úhlem a zdá se, že konvergují zhruba na Tahiti.

Co je způsobuje? Jsem fascinovaným nováčkem.

EDIT

Některé obrázky, aby byly věci jasnější (severní pól je vlevo nahoře):

Všimněte si pravidelně rozmístěných východo-západních rovnoběžných pruhů počínaje od rovníku a krokem na sever. Ve skutečnosti striace na rovníku pokrývá celý Pacifik.

enter image description here

Zde bližší snímek také ukazuje slabší pruhy, které se šíří z Los Angeles:

enter image description here

Opravdu by pomohlo, kdybyste zveřejnili snímek obrazovky přesně toho, na co se ptáte, protože existuje také spousta přirozených lineárních prvků, například transformujte chyby v kůře. Pokud je funkcí příliš mnoho, můžete označit ty, které vás zajímají.
Děkujeme za úpravu - to způsobilo rozdíl. Upravil jsem svou odpověď.
Dva odpovědi:
kwinkunks
2015-09-16 22:00:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsou to zóny zlomenin.

Váš snímek jsem okomentoval názvy těchto velmi dlouhých, tektonicky důležitých prvků. Mají dokonce názvy, například Mendocino Fracture Zone:

Fracture zones in the northeastern Pacific

Také jsem označil některé stopy průzkumu ( spíše jemné, velmi rovné, velmi pravidelné), což jsou datové artefakty - to jsou věci, které jste si všimli vyzařující z okolí Los Angeles.

Na mořském dně jsou ještě další typy lineárních prvků :

Obrázky z Map Google. Poznámka: Tuto odpověď jsem podstatně upravil poté, co OP objasnil otázku ... a dozvěděl jsem se o rozdílu mezi poruchami transformace a lomovými zónami.

Souhlasil bych, že to, co vidím, je pravděpodobnější kvůli těmto chybám transformace, s ohledem na jejich délku a šířku. Zajímalo by mě, co způsobuje jejich extrémní délku a pravidelné mezery.
wienein
2015-09-16 17:02:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V takových mapách je kombinováno několik zdrojů dat s velmi odlišným rozlišením, například měření gravitace ze satelitů a znějící ozvěna (k tomu je také článek ve wikpedii, mohu zveřejnit pouze 2 odkazy) na palubní lodě.

"[L] inear artefakty, jako jsou umělé 'hřebeny' and'troughs '", jsou artefakty z kombinování dat s vysokým rozlišením ze stop lodí, které bývají dostupné v vzor, ​​který jste pozorovali u dat z gravimetrie s nízkým rozlišením.

Zajímalo by mě, jestli to bylo skutečné, nebo artefakty dat. Myslím, že bychom neměli věřit všemu, co vidíme!


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...