Otázka:
Geologie místních krajin a drobných prvků
G. Gip
2016-05-03 18:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Učím se geologii, abych pochopil procesy, které stojí za formováním mé místní krajiny.

Rozumím procesům, které stojí za velkými rysy, jako jsou hory. Ale snažím se pochopit procesy, které stojí za malými místními rysy, jako jsou kopce.

Žiji v Readingu v Berkshire v jihovýchodní Anglii s typickou krajinou zvlnění travnatých kopců a jílovité vrstvy . Podobně jako tento obrázek níže.

Jaké geologické procesy by byly odpovědné za formování této krajiny?

enter image description here

Další informace

Strata :

Vykopal jsem v zahradě díru a zjistil jsem, že je tam tenká vrstva půdy, pak velké množství jílu s různé kameny a oblázky.

enter image description here

Vlastnosti :

Hlavními rysy jsou krajina zvlněných kopců a travnaté pláně.

Jaké geologické procesy jsou odpovědné za vznik těchto nízkých kopců a jílovitých vrstev?

Byly kopce kdysi horami, nyní erodované?

Protože jsem v Anglii, rodišti moderní geologie, jsem si jistý, že existují knihy a mapy o místní geologii. Zkusili jste se podívat?
Podívejte se na [this] (http://mapapps.bgs.ac.uk/geologyofbritain/home.html) geologickou mapu Británie z Britského geologického průzkumu. Podívejte se na svou místní oblast a možná upravte svou otázku, abyste nám poskytli více podrobností.
BGS mají také několik vynikajících regionálních příruček. V současné době procházejí jejich opětovným publikováním. Neznám věk toho, který je ve vaší oblasti, ale cokoli za posledních zhruba 20 let je pravděpodobně dobré! (některé z nedávno vyměněných byly ze 40. až 60. let).
Jeden odpovědět:
winwaed
2016-05-05 18:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(toto je vědomě začátek odpovědi - moje regionální geologické knihy - viz výše, jsou zabaleny kvůli přesunu domu).

Zvlněné kopce jsou velmi charakteristické pro anglickou juru & křída. Poměrně nízko ponořené kameny - záhyby s dlouhou vlnovou délkou. Hřebeny jsou způsobeny horninami, které jsou odolnější vůči erozi. Například anglická křída tvoří North Downs a South Downs (a Yorkshire & Lincolnshire Wolds). Chalk je ve skutečnosti odolnější vůči erozi než některé okolní horniny (nevěřte mi? Podívejte se na Beachy Head nebo Flamborough Point!). Tyto hřebeny ovlivnily před římskou historii - např. Ridgeway sleduje řadu těchto hřebenů.

Možná jsem v tom zastaralý, ale skládání je obvykle obviňováno z formování Alp. Alpy jsou daleko, ale jejich vliv lze pociťovat jako mírné skládání. Příčina musí být po nejmladší křídě, která je přítomna (což je podle mě křída?) - a existovaly pouze skutečné Alpy, paleogenní severoatlantický vulkanismus (např. Skye, Arran, Mull) a otevření severního Atlantiku z čeho vybírat.

Pokud jde o vaše půdy: Zde vám pomůže regionální průvodce. Půdy jsou mnohem novější. Slušné vysvětlení bude pravděpodobně zahrnovat alespoň jednu dobu ledovou a říční toky, které se od té doby změnily (např. Proto-Temže tekla ze severu!)

Četl jsem to a chtěl jsem zjistit, zda je moje chápání správné. Pokud jsou za půdy zodpovědné staré říční toky, znamená to, že žiji na starověké deltě?
Asi ne. Ale průtok vody může být důležitou součástí vysvětlení (jako může být led)


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...